Uroczyste podsumowanie XII edycji konkursu Matematyka w Technice dla Technika

06.03.2022
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W bieżącym roku szkolnym 2021/2022 odbywała się kolejna, już dwunasta edycja konkursu „Matematyka w Technice dla Technika”. Konkurs ten, jak co roku, został zorganizowany przez Jolantę Abramowicz i Annę Stępień nauczycielki matematyki z Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie oraz dr inż. Mirosława Malca, prof. uczelni z Wydziału Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej. 27 października 2021 roku w 66 szkołach technicznych z terenu całej Polski odbył się etap szkolny tej edycji konkursu. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 650 uczennic i uczniów. Szkolne Komisje Konkursowe zakwalifikowały do drugiego etapu konkursu 117 uczestników z 37 szkół. Etap międzyszkolny odbył się 10 grudnia 2021 roku i ze względu na obostrzenia epidemiologiczne odbywał się on w szkołach macierzystych uczestników tego etapu. Prace uczestników zostały przesłane na adres Zespołu Szkół Elektronicznych. Międzyszkolna Komisja Konkursowa, pod Przewodnictwem Agnieszki Kałakuckiej, Konsultanta Wojewódzkiego z matematyki, do finału zakwalifikowała 13 maturzystów z 10 szkół technicznych. 28 lutego 2022 roku w Wydziale Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej w Sali ox. 130 spotkało się 10 reprezentantów z 7 szkół:

  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Pionki
  • Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej, Biłgoraj
  • Zespół Szkół nr 3, Tarnobrzeg
  • Zespół Szkół nr 2, Żory
  • Zespół Szkół Elektronicznych, Lublin
  • Zespół Szkół Elektrycznych nr 1, Kraków
  • Zespół Szkół Technicznych i Branżowych, Brzesko

Finałowa Komisja Konkursowa pod przewodnictwem dr inż. Mirosława Malca, prof. uczelni z Katedry Podstaw Techniki, przeprowadziła etap finałowy, sprawdziła prace i ustaliła wyniki, a po krótkiej przerwie,  w tej samej auli w której finaliści rywalizowali o miano najlepszego tej edycji konkursu, odbyło się uroczyste zakończenie XII edycji konkursu „Matematyka w Technice dla Technika”. Uroczystość tę swoją obecnością zaszczycili: Prorektor ds. studenckich Politechniki Lubelskiej dr hab. inż. Paweł Droździel, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej dr hab. inż. Dorota Wójcicka-Migasiuk, prof. uczelni, Prodziekani ds. studenckich Wydziału Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej dr Ewa Łazuka, prof. uczelni oraz dr inż. Michał Charlak, Przedstawiciel Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego Jan Kozioł, Inspektor w Wydziale Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin Wojciech Polak, Konsultant Wojewódzki z matematyki Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Agnieszka Kałakucka, Z-ca dyrektora Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie Małgorzata Myśliwiec, Nauczyciel matematyki Małgorzata Żyśko-Bochyńska członek Finałowej Komisji Konkursowej, Sekretarz Rady Rodziców przy Zespole Szkół Elektronicznych Dorota Burakowska oraz dyrektorzy szkół, nauczyciele, finaliści i laureaci.

 

 

Nagrodę główną: Indeksy Politechniki Lubelskiej upoważniające do studiowania na wybranym, przez zwycięzców konkursu, kierunku studiów wygrali:

1.

Jakub Zięba

Zespół Szkół Elektronicznych

Lublin

2.

Alicja Godziek

Zespół Szkół nr 2

Żory

3.

Maksym Szemer

Zespół Szkół Technicznych i Branżowych

Brzesko

Pozostali laureaci:

4.

Dawid Hebda

Zespół Szkół Technicznych i Branżowych

Brzesko

Finaliści:

5.

Kacper Góra

Zespół Szkół Elektronicznych

Lublin

6.

Tomasz Mej

Zespół Szkół Elektrycznych nr 1

Kraków

7.

Małgorzata Kaczmarczyk

Zespół Szkół nr 3

Tarnobrzeg

8.

Szymon Konieczny

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej

Biłgoraj

9.

Michał Walczak

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

Pionki

10.

Małgorzata Mierzwa

Zespół Szkół nr 3

Tarnobrzeg

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i laureatom oraz dziękujemy za udział i trud uczestnictwa i przygotowania, w tym jakże szczególnym czasie, jego wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom. Kolejna edycja matematycznych zmagań konkursu planowana jest już w następnym roku szkolnym.

                                                    Organizatorzy:

                                                                                                      Jolanta Abramowicz ZSE

                                                                                                      Mirosław Malec        PL

                                                                                                          Anna Stępień            ZSE

Zdjęcia: inż. Katarzyna Korulczyk

Finał konkursu

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17