28 listopada 2024 r. ogłoszono wyniki IV edycji Konkursu Visiting Professors in Lublin, organizowanego przez Miasto Lublin. Jednym z laureatów został Profesor Anthimos Georgiadis, który współpracuje z pracownikami Wydziału Matematyki i Informatyki Technicznej Politechniki Lubelskiej: dr. inż. Bartłomiejem Ambrożkiewiczem oraz dr. hab. Arkadiuszem Sytą, profesorem uczelni.
Profesor Anthimos Georgiadis reprezentuje Uniwersytet Leuphana w Lüneburgu i odwiedzi Politechnikę Lubelską w czerwcu 2024 roku. Jest uznanym na świecie specjalistą w dziedzinie inteligentnych systemów pomiarowych oraz wdrażania cyfryzacji w procesach wytwórczych. Obecnie pracuje w Instytucie Technik i Systemów Produkcyjnych Uniwersytetu Leuphana. Jego badania dotyczące zminimalizowanego wytwarzania w modelu „zero defect manufacturing” są finansowane głównie z projektów europejskich, takich jak: Intelligent Fault Correction and Self-Optimizing Manufacturing Systems (IFaCOM) czy Minimizing Defects in Micro-Manufacturing Applications (MIDEMMA).
Profesor Georgiadis jest także członkiem Niemieckiego Stowarzyszenia Fizyków (German Physical Society – Deutsche Physikalische Gesellschaft, DPG) oraz niezależnym ewaluatorem Komisji Europejskiej i ministerstw nauki w takich krajach jak Włochy, Grecja i Cypr.
Podczas wizyty Profesora w Politechnice Lubelskiej zaplanowano między innymi jego udział w corocznej XII Edycji Konferencji Innowacje w Praktyce oraz towarzyszącej jej Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Technologii InnoWings 2025. Profesor Georgiadis weźmie rówież udział w spotkaniach nauka-biznes organizowanych przez ośrodek Enterprise Europe Network (https://citt.pollub.pl/projekty/enterprise-europe-network) na Politechnice Lubelskiej oraz wygłosi otwarty wykład na Wydziale Matematyki i Informatyki Technicznej.
Ponadto planowane są wizyty studyjne Profesora w przedsiębiorstwach zlokalizowanych w Lublinie oraz na terenie Województwa Lubelskiego, które wykorzystują w swojej działalności rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki.
Serdecznie gratulujemy!
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17