Wyniki IV edycji Konkursu Visiting Professors in Lublin

05.12.2024
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

28 listopada 2024 r. ogłoszono wyniki IV edycji Konkursu Visiting Professors in Lublin, organizowanego przez Miasto LublinJednym z laureatów został Profesor Anthimos Georgiadis, który współpracuje z pracownikami Wydziału Matematyki i Informatyki Technicznej Politechniki Lubelskiej: dr. inż. Bartłomiejem Ambrożkiewiczem oraz dr. hab. Arkadiuszem Sytą, profesorem uczelni.

Profesor Anthimos Georgiadis reprezentuje Uniwersytet Leuphana w Lüneburgu i odwiedzi Politechnikę Lubelską w czerwcu 2024 roku. Jest uznanym na świecie specjalistą w dziedzinie inteligentnych systemów pomiarowych oraz wdrażania cyfryzacji w procesach wytwórczych. Obecnie pracuje w Instytucie Technik i Systemów Produkcyjnych Uniwersytetu Leuphana. Jego badania dotyczące zminimalizowanego wytwarzania w modelu „zero defect manufacturing” są finansowane głównie z projektów europejskich, takich jak: Intelligent Fault Correction and Self-Optimizing Manufacturing Systems (IFaCOM) czy Minimizing Defects in Micro-Manufacturing Applications (MIDEMMA).

Profesor Georgiadis jest także członkiem Niemieckiego Stowarzyszenia Fizyków (German Physical Society – Deutsche Physikalische Gesellschaft, DPG) oraz niezależnym ewaluatorem Komisji Europejskiej i ministerstw nauki w takich krajach jak Włochy, Grecja i Cypr.

Podczas wizyty Profesora w Politechnice Lubelskiej zaplanowano między innymi jego udział w corocznej XII Edycji Konferencji Innowacje w Praktyce oraz towarzyszącej jej Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Technologii InnoWings 2025. Profesor Georgiadis weźmie rówież udział w spotkaniach nauka-biznes organizowanych przez ośrodek Enterprise Europe Network (https://citt.pollub.pl/projekty/enterprise-europe-network) na Politechnice Lubelskiej oraz wygłosi otwarty wykład na Wydziale Matematyki i Informatyki Technicznej.

Ponadto planowane są wizyty studyjne Profesora w przedsiębiorstwach zlokalizowanych w Lublinie oraz na terenie Województwa Lubelskiego, które wykorzystują w swojej działalności rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki.

Serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17